جستجو در متن

مهم نیست که به چه شغلی مشغول هستید، دانشجو یا دانش آموز، مهندس، دکتر و ... و یا حتی برنامه نویس، شما همیشه برای یافتن اطلاعات مورد نظر خود با انبوهی از فایل ها مواجه خواهید بود. این کار خیلی خسته کننده است که فایل ها رو یکی پس از دیگری باز کنید تا فایل یا فایل های مورد نظر خودتون رو پیدا کنید. برای این منظور بهترین ابزار برای جستجو در متن / محتوای فایل ها نرم افزار «جستجو در متن» بوده، که تنها کافیست مسیر و عبارت مورد نظر جستجو را وارد نموده و روی «جستجو» کلیک کنید. برنامه در کمترین زمان ممکن لیست فایل های منطبق بر اطلاعات درخواست شده شما را نمایش خواهد داد.

نوع فایل ها در جستجو

شما می توانید جهت جستجوی سریع تر و دقیقتر پسوند مورد نظر خود را از لیست انواع فایل انتخاب نمائید، اما اگر از پسوند مورد نظر خود اطمینان ندارید، می توانید کلیه پسوند ها را به حالت انتخاب درآورده و سپس جستجو نمائید. برنامه به صورت خودکار تمامی فایل های منطبق بر مشخصات جستجوی شما را لیست خواهد کرد.

پسوند اسناد متنی

نرم افزار جستجو در متن، مهم ترین و پرکاربرد ترین پسوند های فایل های متنی را پشتیبانی می کند که در زیر به آن ها اشاره شده است:

 1. doc
 2. docx
 3. odt
 4. rtf
 5. pdf و ...

نوع فایل ها در جستجو

همچنین، این برنامه مهم ترین و پرکاربرد ترین پسوند های فایل های صفحه گسترده (اکسل) را پشتیبانی می کند که در زیر به آن ها اشاره شده است:

 1. xlsx
 2. xls
 3. csv
 4. و ...

نوع فایل ها در جستجو

علاوه بر پسوند های گفته شده، فایل های اینترنتی (وب) را نیز پشتیبانی می کند:

 1. html
 2. htm
 3. mht

نوع فایل ها در جستجو

علاوه بر اسناد متنی و صفحات وب، نرم افزار جستجو در متن، به صورت کامل از فایل های منابع برنامه نویسی (سورس ها) پشتیبانی می کند.

 1. خانواده زبان VB
 2. خانواده زبان C (سی شارپ، سی پلاس پلاس، سی)
 3. پی اچ پی، JS و اچ تی ام ال
 4. اس کیو ال و ...

پیش نمایش اسناد

با در اختیار داشتن این نرم افزار، شما دیگر به سایر برنامه ها جهت مشاهده محتوای فایل ها خود نخواهید داشت. نرم افزار جستجو در متن، به سادگی کلیه فایل های پشتیبانی شده را در قسمت پیش نمایش به شما نشان خواهد داد.

جابجایی و حذف کردن

علاوه بر تمامی امکانات یاد شده، کاربر به سادگی می تواند فایل های مورد نظر از لیست جستجو را به سادگی به مسیری جدید منتقل نموده و یا حتی آن ها را از روی سیستم حذف نماید.

در ضمن، در هنگام کپی در صورت مشاهده فایل های همنام، به صورت خودکار نام فایل را تغییر خواهد داد.

ذخیره و بازگردانی نتایج جستجو

با استفاده از این گزینه، به راحتی می توانید نتایج جستجو را ذخیره نموده و در صورت نیاز آن را بازگردانی نموده و به ادامه جستجوی خود بپردازید.

یادداشت برداری

در این قسمت می توانید موراد مورد نظر خود را در هنگام جستجو یادداشت نموده و ذخیره نمائید. همانند قسمت نتایج جستجو، شما می توانید متن یادداشت های از پیش ذخیره شده را نیز گشوده و موراد جدید را در ادامه آن ها یادداشت کرده و ذخیره نمائید.

آخرین نسخه
پسورد فایل فشرده
foomansoft.ir
دانلود نرم افزار
خرید محصول